Our range of products include 50ml avon spray bottle and plastic spray bottle.
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Bottle Material | Plastic |
| Spray Type | Fine mist |
| Neck Size | 20 mm |
| Application | Room freshener, Cosmetic, Sanitizer, Agriculture |
| 23 | 25 |
Minimum order quantity: 3000 Piece
Shampoo Bottles:*
- "Nourish your locks with our premium plastic shampoo bottles, designed for convenience and style."
- "Our plastic shampoo bottles are crafted for durability and ease of use, perfect for daily hair care routines."
- "Squeeze out the best with our ergonomic plastic shampoo bottles, designed for comfortable handling and precise dispensing."
- "Protect your hair care products with our high-quality plastic shampoo bottles, built to withstand daily use."
- "Our plastic shampoo bottles are the perfect packaging solution for hair care brands looking for reliability and style."
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Bottle Material | Plastic |
| Spray Type | Trigger |
| Neck Size | 24 mm |
| Application | Cosmetic, Industrial, Disinfectant, Room freshener, Sanitizer, Cleaning, Agriculture |
| Color | Transparent |
| Minimum Order Quantity | 1000 |
| Material | Plastic |
| Product Type | Spray Bottle |
| Brand | Trend Global |
| Cap Type | Spray |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Best PET Spray Pump
Ashutosh Tomar (CEO)
Trend Global
Ground Floor, D-504/1, Gali No.-2, Ashok Nagar Mandoli, Ashok Nagar Mandoli, Delhi
New Delhi - 110093, Delhi, India